Našou úlohou bolo spraviť redizajn webovej prezentácie, nakoľko pôvodný web už nespĺňal najnovšie požiadavky a obsahoval veľa informácií, ktoré boli chaoticky roztrúsené.

Prejsť na web

Najprv sme zisťovali aké sú ciele redizajnu, spravili niekoľko workshopov s klientom a vytvorili klikateľný prototyp v InVision. S projektom nám pomohol externý UXák David Žiaran. Po schválení prototypu sme nasadili testovaciu verziu na WordPress, kde sme vybrali premium tému, ktorá obsahuje builder. Naša grafička vyklikala web podľa prototypu a nakonfigurovala tému spolu s WordPress vývojárom, aby spĺňala identitu. Následne si na strane klienta naplnili obsah a web sme pomohli spustiť.

Podporujeme neziskové organizácie

Tento projekt, ako aj veľa ďalších neziskových projektov, robíme zadarmo, alebo s lepšími podmienkami, ako komerčné projekty. Záleží nám na vzdelávaní spoločnosti. Radi pomáhame a podporujeme projekty s pozitívnym dopadom na Slovensko.

Informačná architektúra

Najťažšou úlohou bolo zjednodušiť a sprehľadniť navigáciu. Aj keď ide o prezentačnú stránku, obsahuje pomerne veľa informácií.

UX

Prekopali sme komplet obsah a zadefinovali sme cesty užívateľa. Pridali sme na takmer každú podstránku call-to-action prvky. Web by mal slúžiť pre 4 užívateľské roly. Bežný návštevník, potenciálny budúci člen programu, aktuálny člen programu a potenciálny podporovateľ programu. Všetky tieto typy užívateľov by mali po redizajne webu nájsť to, čo hľadajú.