Nadizajnovali sme 224 obrazoviek pre responzívnnu webovú aplikáciu, IOS mobil, IOS tablet, Android mobil, Android tablet a všetky druhy smart TV.

Kategória: Dizajn a UX
Prejsť na web

Bol to náš zatiaľ najväčší UX a UI projekt. Výstupy sme pripravovali pre rôzne integrátorské firmy. Na feedback od zadávateľa a prezentáciu sme používali Invision. Od návrhu konceptu sme prešli na vytvorenie dizajn systému – UI kitu. Z tohto dizajn systému sme vytvorili stovky obrazoviek. Najväčšou výzvou pri takto veľkom projekte je udržať jednotný štýl. V programe Sketch sme vytvorili aj klikateľný prototyp, takže sme mohli testovať, akokeby sme už mali naprogramované appky.

224

nakreslených obrazoviek

300 hodín

UX a dizajn

2

UX špecialisti

6

rôznych platforiem

3

prvotné koncepty

3 mesiace

dodanie väčšiny screenov

Rôzne Human Interface Guidelines pre rôzne zariadenia

Ios, Android, Samsung SmartTV, Android SmartTV majú svoje odporúčania na User Interfaces. Majú takisto aj úskalia. Pri navigovaní ovládačom TV máte menej možností ako na responzívnom webe. Všetky tieto znalosti a obmedzenia sme museli ako UX dizajnéri navnímať a zaviesť do nášho komplexného dizajn systému. Pri starších TV zas nejde rendrovať všetky vymyslené UI elementy, nakoľko majú obmedzené rozlíšenia a pomalšie renderovanie.