Ako si vybrať, čo máte predávať v e-shope?

e-shop

Založiť si e-shop je dnes otázkou niekoľkých minút. Svoj vlastný internetový obchod môže prevádzkovať naozaj hocikto. Dôležitejší ako existencia je však zámer – viete, aké produkty alebo služby máte predávať na e-shope? Ak vás nenavštívila múza a nedostali ste nápad na perfektný biznis, budete si nad výberom vhodného tovaru zrejme lámať hlavu. Viac to však nemusíte robiť. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si správne vybrať produkty a služby na predaj cez e-shop!

Diera na trhu

Jeden z najlepších spôsobov, ako si vybrať vhodný zámer podnikania, je nájdenie diery na trhu. Tú môžete objaviť napríklad pomocou kľúčových slov. Jedným zo spôsobov je však aj výber oblasti, v ktorej plánujete podnikať a analýza spoločností, ktoré tak už robia. Prejdite si ich portfólio a zistite, či neexistuje produkt alebo služba, o ktoré by bol žiadaný, no žiadny z potenciálnych konkurentov ich nepredáva.

Značka, ktorá predáva

Občas je nutné vykašľať sa na všetky analýzy a veriť sile svojho odhodlania. Tá vám môže pomôcť k vytvoreniu silnej značky, ktorá dokáže uspieť aj na silne konkurenčnom trhu. Chcete vyrábať kryty na smartfóny? Vymyslite také kryty, ktoré doteraz nik nevyrobil a urobte ich výnimočnými. Ak to dokážete a pripravíte k tomu kvalitný e-shop, vyhrali ste!

e-shop

Riešenie problému

Niekedy sa aj vy sami stretnete s problémom, na ktorý ešte neexistuje riešenie. Vedeli by ste ho vyrobiť alebo vymyslieť a svoj nápad predať? V tom prípade sa poponáhľajte, aby vás niekto nepredbehol. Ak nájdete riešenie existujúceho problému, ktoré bude fungovať, môžete na tom pekne zarobiť.

Využite rýchlo stúpajúce trendy

Jedným zo spôsobov, ako si vybrať správne produkty na predaj cez e-shop, je pozorné sledovanie trendov. Ak by ste medzi prvými na Slovensku zachytili príchod fidget spinnerov, dnes ste mohli mať zarobené desaťtisíce. Každý deň však pre vás môže byť príležitosťou. Sledujte, kde vypukne najnovší ošiaľ a investujte do produktov, ktorých predaj môžete odštartovať raketovým tempom!

fidget spinner

Robte to, v čom ste dobrí

Nenašli ste na trhu dieru na trhu, nedarí sa vám odhaľovať podnikateľské príležitosti a analýza kľúčových slov je pre vás španielskou dedinou? Tak jednoducho robte to, v čom ste dobrí a čo máte naozaj radi. Keď veci robíte s radosťou a odhodlaním, môžete vytvoriť naozaj prosperujúci biznis. V tom prípade vás od predaja prvého produktu na internete delí už len tvorba e-shopu. Ak ju chcete zvládnuť bez stresu a získať naozaj kvalitný internetový obchod, dovoľte nám, aby sme vám s tvorbou e-shopu pomohli.

Autor

Ondrej Ličko

mohlo by vás zaujímať

Hrajte sa na našom webe

Na našej webovej stránke dnes pribudla možnosť kresliť na...
crm

CRM pre e-shopy – prečo by ste ho mali používať a ako si správne vybrať?

Najdôležitejšou súčasťou vášho biznisu sú jednoznačne vaši zákazníci. Keď o...

Vibration na WordCamp Slovensko 2013 nebude chýbať

Keďže vo vibration máme radi open source riešenia a...

presvedčili sme vás?

Ak sa chcete niečo spýtať, napíšte nám.

Odpovieme čo najskôr.

00421 915 263 443

info@vibration.sk