Blog

Aké novinky prináša PrestaShop 1.7 oproti PrestaShop 1.6?

prestashop 1.7

PrestaShop je jednou z najpopulárnejších e-commerce platforiem na svete a s veľkou pravdepodobnosťou je na ňom vybudovaná väčšina e-shopov, ktoré ste v poslednej dobe navštívili. Najnovšia verzia tohto produktu nesie označenie PrestaShop 1.7.2.3 a patrí do generácie PrestaShop 1.7. Dnes vám prezradíme, aké novinky prináša táto generácia oproti donedávna používanej verzii PrestaShop 1.6. Ste pripravení?

Novinky v PrestaShop 1.7

Najnovšia generácia platformy PrestaShop znamenala pri svojom predstavení v novembri 2016 veľký krok vpred. Držiac sa hesla „Predávaj rýchlejšie, programuj lepšie a vytváraj jednoduchšie“ prináša PrestaShop 1.7 zásadné inovácie a novinky. Najväčšou je použitie frameworku Symfony, no komplexnej zmeny sa dočkaj aj systém tém, či grafické rozhranie pre administrátorov. Samozrejmosťou je aj preklad tejto platformy do češtiny a slovenčiny.

Veľkou novinkou v novej verzii PrestaShopu je aj správa modulov. Samostatná podstránka ponúka prehľad už nainštalovaných modulov a možnosť rýchlej inštalácie ďalších doplnkov. Praktickým je aj vylepšené administrátorské menu, ktoré vám pomôže vytvoriť produktovú stránku alebo inú časť e-shopu rýchlejšie a jednoduchšie. Z grafických inovácií nesmieme opomenúť novú prednastavenú tému PrestaShopu.

Všetky novinky, ktoré prináša PrestaShop 1.7.

Aktualizácia? Radšej nový web…

Použitie nového frameworku a pridania množstva nových funkcií síce zjednodušilo prácu samotných administrátorov a programátorov, no prináša aj svoje úskalia. Najväčším z nich je strata kompatibility tém s PrestaShop 1.6.x, či odstránenie podpory niektorých kľúčových funkcií. Aj preto samotný PrestaShop otvorene hovorí o možnosti aktualizácie z verzie 1.6.x na 1.7, no odporúča skôr vytvorenie novej webstránky od úplných základov. Skôr či neskôr to čaká všetkých majiteľov webu, ktorý bol vytvorený cez PrestaShop.

presta shop product page

PrestaShop 1.6 totižto stratí podporu v októbri 2018. Dovtedy je nutné aktualizovať váš e-commerce systém na novšiu verziu, prípadne vytvoriť nový e-shop v PrestaShop 1.7 a migrovať naň svoje produkty a zákazníkov. Ani jedna z týchto úloh nie je ľahká, no je nutné podstúpiť ju v čo najbližšom období. Nikdy totižto neviete, s akými problémami sa počas aktualizovania alebo migrácie stretnete.

PrestaShop 1.7.2.3

Pokiaľ sa rozhodnete, že chcete aktualizovať svoj web alebo si vytvoriť cez PrestaShop úplne nový e-shop, budete používať najnovšiu verziu tohto produktu označenú ako PrestaShop 1.7.2.3. Tá prináša až 17 dôležitých opráv oproti verzii PrestaShop 1.7.2.x. Rovnako ako predošlé verzie tejto platformy, aj najnovšie vydanie PrestaShopu je dostupné zadarmo. Aj táto verzia má však minoritné nedostatky, ktoré musia byť vyriešené nasledujúcou aktualizáciou.

Chcete nový e-shop?

Na tvorbu nového e-shopu nie je nutné používať len platformu PrestaShop. Na internete existujú aj ďalšie e-commerce platformy so zaujímavými vlastnosťami. Jednou z nich je aj nami vyvinutý systém Sellio, ktorý vám ponúka komplexné riešenie pre vytvorenie e-shopu na mieru. Ak sa o našom e-commerce systéme a jeho výhodách chcete dozvedieť viac, neváhajte nás kontaktovať.

Páči sa vám článok?