Blog

Predstavujeme online platformu PrestaShop

Výhodou dnešnej digitálnej doby sú možnosti, ktoré ponúka. Zatiaľ čo pri začiatkoch internetu bolo pri tvorbe akejkoľvek webstránky nutné „potiť krv“, dnes je tvorba a administrácia webstránok značne jednoduchšia. Aj vďaka platformám ako PrestaShop

Čo je PrestaShop?

PrestaShop je open source ecommerce softvér, ktorý slúži na vytvorenie internetového obchodu. Ide o online platformu, ktorá ponúka sadu základných funkcií a nástrojov pre tvorbu e-shopu, ktoré sa však dajú plnohodnotne prispôsobiť vašim potrebám. O popularite tohto riešenia svedčia státisíce webstránok, ktoré aktuálne fungujú na platforme PrestaShopu. Najnovšia verzia nesie označenie PrestaShop 1.7.

Prestashop je podobne ako WordPress open source, má pomerne veľkú komunitu, veľa dostupných platených aj neplatených modulov a tém.
Riešenie na Prestashope ma výhodu, že klient nepocituje vendor lock, ale logika eshopovej platformy nemusí vyhovovať každému. Tažšie sa takáto platforma udržuje a máloktorý dodávateľ vám poskytne záruku.

PrestaShop logo

Vlastný vzhľad aj funkcie

Medzi najväčšiu výhodu patrí jednoznačne otvorenosť tohto systému. Základný softvér je dostupný pre každého bezplatne (licencia OSL), pričom každý majiteľ obchodu môže pri tvorbe vlastného e-shopu využiť stovky bezplatných, ale aj platených pluginov a doplnkov pre web. Dizajn e-shopov môže vychádzať z dostupných šablón, ktoré sa však rovnako dajú upraviť pre potreby vašej spoločnosti.

PrestaShop 2

PrestaShop ponúka kompletný objednávkový aj platobný systém pre váš elektronický obchod a je preložený do viac ako 60 jazykov, vrátane slovenčiny. Samotná platforma začínala ešte v roku 2005 ako školský projekt a až v roku 2007 bola založená rovnomenná spoločnosť. Dnes podľa stránky BuiltWith.com až 18% všetkých webstránok založených na open source platforme tvoria práve PrestaShop weby.

WordPress pre obchody?

Platforma PrestaShop sa v mnohom podobá CMS systému WordPress. Ponúka rôzne možnosti editovania samotného vzhľadu e-shopu, ale aj jeho funkcií a obsahu. Vďaka jednoduchému WYSIWYG editoru dokážu svoj online obchod v mnohých prípadoch spravovať aj samotní majitelia webov, čo im značne šetrí ich mesačné výdavky. Samozrejme, nie všetko sa dá robiť bez znalostí a svojpomocne, a tak je niekedy lepšie obrátiť sa na odborníkov.

PrestaShop 1

Súčasťou PrestaShop webu nemusí byť len samotný e-shop, ale pokojne aj blog, či ďalšie sekcie klasickej webstránky. Šablóny vo väčšine prípadov ponúkajú integrovanú responzivitu, a tak sú všetky e-shopy prispôsobené na zobrazenie na počítačoch, tabletoch, ale aj smartfónoch. Výhodou tejto platformy je aj detailná analýza návštevnosti a nákupných procesov zákazníkov.

Všetko má svoje pre aj proti

Hoci je samotný PrestaShop aj s mnohými doplnkami dostupný zadarmo, za kvalitné pluginy si musíte zaplatiť. Zabudnúť netreba ani na bezpečnú platobnú bránu, kvalitné online zabezpečenie, či správne nastavenia všetkých parametrov. Aj preto je vhodné nechať tvorbu e-shopu na platforme PrestaShop na profesionálov.

Sme špecialisti na ecommerce a vieme vám zabezpečiť riešenie nezávislé na platforme.

Preferujeme náš systém sellio.net, no robili sme aj eshopy na:

  • Prestashope,
  • Woocommerce,
  • Shopify,
  • Magente,
  • Obzeráme sa aj po novom open source riešení Shopsys.

Platformu vyberáme klientom podľa toho, na čo sú zvyknutí, či sú s platformou spokojní a či je schopná ďalšieho rastu klienta.

Ak hľadáte eshopové riešenie či už pre existujúci eshop alebo potrebujete vytvoriť nový eshop, dohodnite si s nami stretnutie a naši ecommerce konzultanti vám radi pomôžu s výberom platformy.

Páči sa vám článok?