Blog

Tip 91: Zamyslite sa, či sa váš produkt nedá predávať cez affiliate sieť

Podporte váš eshop affiliate marketingom. Je to jednoduchý spôsob ako zarobiť peniaze navyše. Určíte si províziu, ktorú ste ochotní dať za sprostredkovanie predaja a o ostatné sa postará tretia strana.

Neplatíte za zobrazenia ani za kliky, platíte iba za reálny predaj. Sprostredkovateľ vám buduje značku bez toho aby ste o tom vedeli, či museli sa na tom nejako podieľať. On to robí preto, že má od vás províziu za predaj. Napíše PR článok, vytvorí banner, a tak rozširuje povedomie o vašej značke zadarmo. Keď sa cez jeho stránku dostanú návštevníci na Váš eshop a nakúpia, vtedy dostane províziu.

Získate tak veľa nových zákazníkov, ktorých už ďalej môžete spracovávať vo vašich databázach. Výhodou pre vás je aj to, že cookies ukladá informáciu iba 30 dní, čiže ak niekto si vás našiel cez affil, ale nakúpi až po 30 dňoch tak sa provízia sprostredkovateľovi nepripíše. Provízia sa neplatí ani z vrátených či neprebratých zásielok.

Je potrebné sa zamyslieť nad tým, koľko % ste ochotní dať sprostredkovateľovi predaja ako províziu. Čím bude provízia lákavejšia tým viac vás budú tlačiť do povedomia.

Sieť dognet neodporúča skúšať postupne zvyšovať % z predaja. Taktika najprv skúsim 10% a ak to nepôjde zdvihnem províziu na 30% nefunguje. Je možné, že tak stratíte publisherovu dôveru. Dognet odporúča dať na prvý nákup 100% províziu s cieľom získať zákazníka. V tomto prípade je potrebné zvážiť, či máte veľa zákazníkov, ktorí u vás pravidelne nakupujú, alebo väčšina z nich u vás nakúpi raz a už sa nevráti.

Pozrite si video, ako správne nastaviť provízie v affiliate sieti.

Páči sa vám článok?