Blog

10 tipov ako na web s nízkym rozpočtom

Máte obmedzený rozpočet na tvorbu webu, ale chceli by ste podnikať aj v online prostredí? Máme pre Vás zopár tipov ako spraviť web a ušetriť.

1. Určite si ciele

Aby ste vedeli ako smerovať Váš biznis musíte si najprv určiť, čo je Váš cieľ. Chcete mať veľa konverzií alebo sa zameriavate na návštevnosť webu?

2. Začnite písať blog

Viete už, čo chcete dosiahnuť? Tak o tom píšte blog. Písať články môžete začať dávno predtým ako začnete predávať produkty či služby. Dajte o sebe vedieť, vzdelávajte ľudí vo svojom segmente a užívatelia sa na Váš produkt či službu budú tešiť.

3. Free nástroje na tvorbu webu

Na tvorbu webu využite jeden z dostupných nástrojov na webe. Tieto nástroje sú zadarmo a väčšinou nepotrebujete pomoc programátora.

4. Využite šablónu alebo skúste služby, ktoré sú dostupné online a zdarma

Vyberte si šablónu, ktorá sa vám páči a hodí sa pre váš cieľ. Na internete je množstvo pekných prepracovaných šablón za pár eur. Šablóny na wordpress nájdete aj na themeforeste.

5. Robte marketing na sociálnych sieťach

Cez sociálne siete oslovíte veľké množstvo užívateľov. Stojí to iba váš čas a zopár kreatívnych nápadov ako zvýšiť počet fanúšikov.

6. Neprogramujte zbytočne funkcionalitu

Ak začínate a máte obmedzený rozpočet na svoj web, nenechávajte si programovať zložité moduly. Keď budete vo svojom biznise zabehnutí, potom ho môžete postupne vylepšovať.

7. Nájdite si odborného garanta

Oslovte niekoho kto sa vo vašej oblasti vyzná, kto v nej už dlhšie pôsobí. Okrem dobrých rád ako začať a dosiahnuť úspech na internete vám môže poskytnúť množstvo kontaktov a odporučiť vás svojim známym.

8. Zamerajte sa na obsah

Obsah vášho webu je kľúčový preto nič nekopírujte z iných webov. Roboty vyhľadávačov indexujú duplicitný obsah a môžu vašu stránku penalizovať. Sústreďte sa na vlastný obsah, ktorý bude mať hodnotu.

Vkladajte vlastné kvalitné fotky a obrázky, ktoré budú správne pomenované. Píšte texty, ktoré budú mať prínos pre užívateľa a zároveň budú optimalizované pre vyhľadávače. Zvýrazňujte text, prelinkujte ho s ďalšími podstránkami, používajte odrážky, nadpisy, podnadpisy a štruktúrujte ho do odstavcov.

9. Využite google adwords kupóny

Ak ste nový na trhu je dobré podporiť svoje podnikanie a zvýrazniť sa vo vyhľadávaní. Jednou cestou ako osloviť množstvo potenciálnych zákazníkov je platená reklama v Google. PPC kampaň nemusí byť taká drahá ak využijete adwords kupón a získate tak reklamu v hodnote 75€ zdarma.

10. Merajte všetko, čo dokážete

Merajte návštevnosť, merajte konverzie, kto sú vaši najčastejší klienti, odkiaľ pochádzajú, koľko majú rokov, cez aké zariadenia sa pripájajú na váš web, z akých stránok prišli a kam odišli, koľko času strávili na vašich stránkach a koľko podstránok si preklikali.

Získate množstvo údajov a budete vedieť kde sa oplatí investovať, aké ďalšie moduly vyvíjať a ako sa posúvať ďalej.

V ďalšom článku si povieme o nízkorozpočtových eshopoch, keď ešte neviete ako sa Vám biznis rozbehne.

Páči sa vám článok?