Blog

Predstavenie teamu – WordPress a front end master Martin

Maťo je súčaťou Vibration už 5 rokov, vlastne prvý zamestnanec. Odporučil ho jeho bratranec Milan. Začínali sme dvaja na byte na Dlháčoch. Venuje sa front end programovaniu a je náš WordPress expert! Okrem toho stíha hrať na basgitaru a skladať vlastnú hudbu. Hrá v 2 kapelách. Bol členom firemnej kapely, ktorá síce mala jeden koncert, ale nemala názov. Nešportuje.

– Čo robíš mimo pracovnej doby najradšej?
Mám veľmi rád hudbu. Hrám na basgitare v dvoch kapelách, takže mi to celkom vypĺňa čas. Rád chodím na koncerty a iné kultúrne podujatia. A samozrejme na pivko 🙂

– Akú hudbu počúvaš?
Tak tej je celkom dosť. Vyrastal som na alternatívnom rocku(Red Hot Chilli Peppers, Pearl Jam, Foo Fighters,…) Neskôr som začal inklinovať k post-punku a indie rocku, ako je Arctic Monkeys alebo Strokes. Nebránim sa ani elektronike. V podstate sa neobmedzujem žiadnym žánrom. Keď je dobrý track, tak si ho rád vypočujem.

– Aká technológia z poslednej doby ťa zaujala?
Hyperloop. Znie to ako zo sci-fi filmu, a má to byť na Slovensku. Ak sa im to naozaj podarí postaviť do roku 2020, tak by to bolo dosť cool.

– Aký softvér používaš najčastejšie v práci? Aké IDE-čko?
Na programovanie používam Sublime Text, na strihanie Photoshop, po novom sme začali používať Sketch.

– Si zarytý fanúšik nejakej značky? Prečo?
Zarytý fanúšik je silné slovo, ale mám rád Apple. Páči sa mi ich minimalistický dizajn a priamočiare UX. Aj keď v poslednej dobe im úplne nejde karta 🙂

– Aký bol tvoj prvý počítač?
Commodore Plus/4

Páči sa vám článok?