Blog

7 najdôležitejších dôvodov, prečo je WordPress najvhodnejší pre firemný blog

Firemný blog na WordPress

Či už ste v podnikaní začiatočník alebo skúsený borec, viete jednu vec – je dôležité sa vedieť odlíšiť. To je v dnešnom svete pomerne ťažké. Konkurencia je väčšia ako kedykoľvek predtým a s vašim podnikateľským nápadom vás už pravdepodobne niekto predbehol (ak nie, gratulujeme :)).

Jeden z dobrých spôsobov, ako byť iným je využívať firemný blog. Poskytuje vám možnosť odlíšiť sa prostredníctvom vlastného názoru, skúseností a zdieľania know-how svojim zákazníkom. Ak napr. vlastníte e-shopom s grilmi, môžete využiť blog na zdieľanie tipov pre ugrilovanie šťavnatého mäska, čím si vybudujete autoritu medzi zákazníkmi a dokážete, že svoj niche máte skutočne v malíčku.

V tomto článku sa však nebudeme venovať výhodám blogu. Je všeobecne známe, že jeho používanie sa považuje už takmer za nevyhnutnosť. Teraz sa zameriame na to, prečo by ste mali blogovať na jednej z najväčších platforiem na svete – WordPresse.

Malé predstavenie WordPressu

Od svojho vzniku v roku 2003 si WordPress získal nesmiernu popularitu. Podľa oficiálnych štatistík poháňa 28 % všetkých webstránok na internete a toto číslo každým rokom rastie. Ide zároveň o najviac používaný redakčný systém (content management system, ďalej CMS) na svete. Už samo o sebe je to skutočnosť, ktorá potvrdzuje kvalitu WordPressu, ktorému veria státisíce ľudí. Pozrime sa teda na 7 najvýznamnejších dôvodov, prečo by ste svoj firemný blog mali postaviť práve na WordPresse.

  1. nestojí vás (takmer) úplne nič

WordPress je dostupný zadarmo, čo znamená, že si môžete stiahnuť základnú verziu a upraviť ju podľa svojich potrieb. Môže byť použitý na vytvorenie akejkoľvek webstránky. Je taktiež open source, vďaka čomu je jeho zdrojový kód dostupný hocikomu pre akúkoľvek ľubovoľnú úpravu.

Má nesmierne obrovskú komunitu, fungujúcu aj na Slovensku. Je pravidelne aktualizovaný o nové funkcie a v prípade problémov sa môžete obrátiť na oficiálnu podporu, kde vám členovia hravo poradia, ako vyriešiť váš problém.

  1. je jednoduchý na používanie 

Tento CMS už teraz využíva denne množstvo ľudí, pričom každý deň sa pripájajú noví a noví členovia. Svojej popularite vďačí za relatívne ľahké a intuitívne používanie. Vôbec nevadí, ak máte nulové skúsenosti s programovaním, pridávanie a upravovanie vášho blogu zvládnete aj bez nutnosti písania kódu.

Na to, aby ste publikovali stačí jediné kliknutie, poprípade svoj článok môžete naplánovať a zároveň ho v tom istom čase publikovať aj na svoje sociálne média. Nestíhate dopísať článok? Nevadí, WordPress ho uloží za vás a môžete ho dopísať neskôr. Možností je veľa, stačí si vybrať.

zdroj: pixabay.com

  1. je rozšíriteľný pomocou tém a pluginov

Väčšina ľudí, ktorí využívajú WordPress nie sú webdizajnéri a ani programátori. Skôr by sa dalo povedať, že majú minimálne skúsenosti s dizajnom webstránok. Pred začatím používania WordPressu o ňom príliš veľa nepotrebujete vedieť.

Existujú tisícky tém blogov, z ktorých si môžete vybrať, pričom veľké množstvo z nich je aj zadarmo, takže môžete svojej webstránke nastaviť taký vzhľad, aký sa vám bude páčiť. WordPress témy sú všetkého druhu, či už ide o firemný blog, magazín, portfólio alebo dokonca aj e-commerce. Existuje perfektná téma pre každý typ webstránky.

Veľké množstvo tém sa navyše ľahko nastavuje, keďže väčšina obsahuje panel pre vlastné nastavenia, umožňujúce vám zmeniť farby, nahrať svoje logo a prispôsobiť obsah podľa vlastného záujmu.

Okrem tém je navyše rozšíriteľný o tisícky pluginov. Plugin je kúsok softvéru, ktorý po nainštalovaní pridá vašej webstránke nové funkcie. Pre účel blogovania to môže byť napr. možnosť úpravy textu, fotiek, rýchle zdieľanie na sociálne siete alebo prepojenie s mailovým systémom a odosielanie nových článkov a ponúk na e-maily zákazníkov.

zdroj: pexels.com

  1. je prispôsobený pre vyhľadávanie v Google a Bing 

WordPress je napísaný kódom, ktorý Google zohľadňuje rovnako dobre ako tradičné weby. Hoci vás po inštalácii čaká ešte kopa práce s optimalizáciou webu pre SEO, predstavuje dobrý štart. Ako bolo spomenuté v prechádzajúcom bode, existujú aj pluginy, ktoré vám s SEO pomôžu.

  1. je responzívny 

V minulosti sa považovalo za nevyhnutnosť vlastniť vlastnú webstránku. Teraz je latka o niečo vyššie a je potrebné mať stránku responzívnu pre mobilné zariadenia. Dôvod? Počet používateľov používajúci mobilné zariadenia na surfovanie na webe dosahuje 50 %. Takže každý druhý človek číta váš blog na svojom smartfóne. WordPress toto všetko zvládne bez problémov.

zdroj: pixabay.com

  1. je relatívne bezpečný

Tento systém bol vytvorený s dôrazom na bezpečnosť, takže je relatívne bezpečný na používanie. Relatívne kvôli tomu, že internet môže byť neistým miestom, avšak s pomocou bezpečnostných pluginov a silným heslom znížite šance na hacknutie vašej webstránky na minimum.

  1. viete na ňom použiť rôzne typy súborov 

Na svojom blogu nemusíte používať iba články. S pomocou WordPressu hravo nahráte audio súbor v podobe podcastu alebo video v podobe vlogu. Pokiaľ však chcete šetriť miesto, môžete jednoducho použiť odkaz z YouTube, Facebooku alebo Instagramu.

Záver 

WordPress je a stále bude CMS systémom, ktorý bude pre váš firemný blog najvhodnejší. Jednoduchosť používania a výstupná kvalita sú x-faktormi, ktoré mu zabezpečili na stupienku víťazov prvé miesto. V prípade, ak chcete získať konkurenčnú výhodu pomocou vlastného firemného blogu, využite naše služby tvorba webstránok.

Páči sa vám článok?