Blog

Prečo si nechať vytvoriť dizajn eshopu na mieru?

Plánujete vytvoriť vlastný internetový obchod, ale stále sa neviete rozhodnúť či využívať prenajatú šablónu, alebo investovať a nechať si navrhnúť vlastný dizajn eshopu? Pri rozhodovaní je dôležité zvážiť aký typ eshopu chcete, aký tovar či služby plánujete predávať a či sa chcete odlíšiť od ostatných podobných internetových obchodov.

Grafické šablóny pre každého

awareness-template-1

Šablónu pre svoj eshop si môžete kúpiť ľahko a rýchlo za pár minút. Sú lacnejšie ako dizajn na mieru a je ich na výber množstvo. Sú skutočne pre každého. Ale je výhodou, že Vaša konkurencia môže mať rovnaký dizajn ako Vy?

Prvé, čo zbadá návštevník internetového obchodu je vzhľad eshopu. Aby pokračoval v prezeraní musí ho stránka osloviť na prvý pohľad. Musí byť prehľadná a jednoduchá. Mali by ste sa snažiť zaujať potenciálnych zákazníkov prvkami, ktoré budú vlastné iba Vašej značke.

Pri výbere šablóny si treba rozmyslieť aký produkt predávate. Ak máte v ponuke luxusné hodinky, určite sa nehodí zvoliť ružovú šablónu. Ak si, však, necháte dizajn vytvoriť na mieru, môžete sa spoľahnúť, že dizajnér vyberie vhodné grafické prvky a vzhľad prispôsobí Vašej ponuke.

Čo by mal spĺňať dizajn internetového obchodu

Hlavné ciele dizajnu eshopu sú:

  • zvýšenie konverzného pomeru
  • jednoznačná značka, ktorú si zákazníci nepomýlia

Dizajn eshopu odzrkadľuje brand, teda značku a mal by byť použitý vo všetkých komunikačných kanáloch, teda aj na sociálnych sieťach, aj v printovej forme, aj pri ďalšej prezentácii eshopu. Celkový obraz eshopu ovplyvňuje aj štýl komunikácie. Pútavé texty bez gramatických chýb, spôsob komunikácie a pravdivé informácie Vám zaručia stúpajúce konverzie.

Dobre navrhnutá informačná architektúra uľahčí pohyb zákazníkov na Vašich stránkach. Dôveryhodnosť eshopu zvýšite viditeľnými kontaktami, obchodnými podmienkami a reklamačným poriadkom.

Počítač už ani zďaleka nie je jediná cesta ako sa dostať na internet. Smartphony a tablety sú trendom, na ktorý nesmiete zabúdať. Responsive dizajn, teda prispôsobovanie veľkosti obrazovky pre mobilné zariadenia a tablety, je preto nevyhnutný.

Cena za dizajn eshopu

Ak žiadate o cenovú ponuku dizajnu na mieru a máte vlastnú predstavu o jednotlivých prvkoch, musíte rátať s navyšovaním ceny.

Čo ovplyvňuje cenu za dizajn internetového obchodu

  • zložitosť prvkov
  • počet screenov
  • neštandardné prvky
  • ilustrácie
  • počet bannerov

Budovať svoju vlastnú značku s vlastným dizajnom, ktorý ju bude reprezentovať sa oplatí. Vo vibration Vám navrhneme celý grafický dizajn, vytvoríme Vám logo aj firemnú identitu. A z návštevníkov Vášho internetového obchodu sa stanú zákazníci!

Páči sa vám článok?