Blog

Magento 1 končí, čo ďalej? Tu sú 4 alternatívy

Magento

Magento, spoločnosť, ktorá stojí za populárnou platformou pre e-shopy, oficiálne oznámila koniec pre svoju platformu Magento 1. Po dekáde vývoja sa platforma dočká svojho konca v júni 2020.

Ak patríte medzi e-shopy, ktoré používajú túto platformu, máte na výber niekoľko možností. Ostať pri Magento a presunúť sa na Magento 2, alebo prejsť k inej platforme, medzi ktorú patrí napr. naše riešenie Sellio. V článku sa pozrieme na jednotlivé možnosti a ich výhody.

Čo je to Magento 1?

V roku 2007 Magento spustilo svoju open source CMS platformu Magento 1. Trh si ju veľmi rýchlo obľúbil. V prvom roku vyhrala niekoľko ocenení a získala pozornosť viacero veľkých investorov. V roku 2011 vlastnilo eBay v Magento 100 % podiel. Ten následne predalo ďalej Adobe v roku 2018 za nemalú sumu 1,68 miliardy dolárov.

Všestrannosť, výkonné funkcie a jednoduché používanie urobilo z Magento 1 veľkým hitom v odvetví ecommerce. Dnes tento populárny open source CMS zodpovedá za 12 % všetkých e-shopov celosvetovo, s približne 250-tisíc aktívnymi stránkami, ktoré fungujú na Magento 1.

Títo používatelia teraz musia prejsť na Magento 2, alebo migrovať na ďalšiu e-commerce platformu.

Prechod na Magento 2

Toto sa môže na prvý pohľad zdať jednoduché ako len nainštalovať aktualizáciu a zmeniť číslovku, no nie je tomu tak. Magento 2 je v skutočnosti vybudované na úplne inej architektúre. Celkovo je to skvelá platforma, no vylepšenie si vyžaduje rovnako veľa práce, ako keby mali používatelia prejsť na úplne inú platformu.

Do úvahy treba vziať aj náklady. Hoci komunitná edícia Magento 2 sa stále dá stiahnuť zadarmo, menší predajcovia, ktorí si zaplatili za Magento 1 môžu považovať ďalšie náklady za Magento 2 ako dôvod, prečo siahnuť po inej ponuke.

zdroj fotografie: unsplash.com

Prechod na iný systém

WooCommerce

WooCommerce je najpopulárnejší eCommerce plugin. Patrí medzi najviac uznávané platformy na trhu, kedy funguje vo forme bezplatného pluginu pre WordPress. V súčasnosti je nainštalovaný na vyše 3,8 milióna e-shopoch, z toho 183 na Slovensku.

Predstavuje perfektné riešenie pre tých, ktorí chcú vybudovať vlastnú webstránku od základov, alebo začať predávať produkty na existujúcom bloge, alebo webstránke. WooCommerce je rozšíriteľné a adaptovateľné open source riešenie. Kód je dostupný zadarmo na videnie, modifikovanie a prispenie. Robí to z neho vysoko flexibilnú platformu.

WooCommerce má všetky základné funkcie e-shopu ako viacero produktových typov, platobné brány, nastavenie doručenia, sledovanie zásielok, systém kupónov, alebo zliav. Okrem toho, táto platforma je plne rozšíriteľná s natívnymi pluginmi od WooCommerce a rozšíreniami a témami od WordPressu. Spoločnosť sama o sebe ponúka vyše 350 pluginov.

Magento
zdroj fotografie: unsplash.com

PrestaShop

PrestaShop je jedna z vedúcich platforiem na trhu. Predstavuje zlatý stred medzi komplexným výkonom Magento a jednoduchou funkcionalitou Shopify. Ako všetky open source riešenia spomenuté vyššie, PrestaShop využíva výhody freemium modelu.

Softvér umožňuje predajcom vytvoriť kompletne upraviteľný, najaktuálnejší e-shop za niekoľko minút, bez licenčných poplatkov, alebo podieloch na tržbách (ako to má napr. Shopify. Na PrestaShope funguje viac než 239-tisíc e-shopov, z toho 1973 na Slovensku. Táto platforma má v sebe zabudovaných vyše 500 funkcií. Pokrývajú základy potrebné na začatie predaja.

PrestaShop ponúka vlastnú analytiku na vyhodnotenie návštev a uskutočnenie rozhodnutí na zvýšenie zákazníckych konverzií. Unikátne funkcie ako inteligentné predajné KPI a predpovedanie robia analytickú časť zaujímavejšiu. Skvelé je, že PrestaShop má integráciu s eBay, Amazon, Google Shopping a ďalšími populárnymi platformami.

Magento
zdroj fotografie: unsplash.com

Po prípade skúste naše riešenie: Sellio

Na záver menšie self promo. Sellio je náš vlastný systém, ktorý obsahuje všetky dôležité funkcie moderného e-shopu. Má rýchlu a prehľadnú administráciu, kde kladieme dôraz na efektívnu prácu v používateľskom rozhraní na každom zariadení. Je prepojené na všetky platobné brány a má vyše 30 napojení na externé portály (kuriéry, sociálne média, Google analytics, účtovné systémy a iné).

Sellio je komplexné riešenie pre e-shopy. Zahŕňa fakturačný systém, správu zásob, platobné systémy a sofistikovaný systém zliav. Je spustený v cloude a je optimalizovaný pre rýchlu administráciu. Umožňuje rýchle pripojenie k rôznym externým systémom, ako sú externé sklady alebo vaše informačné systémy.

V prípade záujmu si môžete prečítať viac o výhodách tohto riešenia.

Páči sa vám článok?