Mylné SEO techniky

SEOExistuje celý rad mylných informácií o tom čo je SEO a ako ho dobre robiť. Odborníci, ktorý sa tým zaoberajú sa stále snažia nachádzať nové stratégie na vylepšenie pozícii vo vyhľadávačoch, ktoré Vás, však, určite nespamujú.

Agresívne spamovanie má krátkodobý účinok

V prvom rade SEO nie je spam. Sú ľudia, ktorí Vám spravia SEO s využitím všetkých spamovacích techník. Nastavia domény, nahodia obsah stránok, spamovaním zabezpečia veľa spätných odkazov, aby sa dostali na čo najvyššie pozície, a keď začnú klesať o stránku sa ďalej nestarajú. Takéto krátkodobé zabezpečenie lepších pozícií nemá význam.

Dobré SEO stratégie zahŕňajú kvalitný obsah webstránky, vhodne umiestnené spätné odkazy na Vašu stránku, rozširovanie užívateľskej základne, aby Vaša firma neustále zostávala v povedomí. Tieto stratégie sú dlhodobé, a zaistia Vám množstvo návštevníkov na Vašich stránkach. Dobrá SEO optimalizácia sa zameriava na kvalitu!

Meta značky, popis a kľúčové slová

V minulosti ste mohli nastavením meta značiek zvýšiť ranking Vašej stránky, čo dnes už neplatí. Ak vložíte kľúčové slová, ktoré sú vhodne napísané, prilákate ľudí, aby klikali na Vašu stránku. Ale pozíciu si tak nezvýšite. Meta popis tiež nemá význam z hľadiska poradia vo vyhľadávačoch, ale tento krátky text môže presvedčiť ľudí, aby klikali práve na Vašu stránku.

Príliš veľký počet kľúčových slov tzv. keyword stuffing

Umiestňovanie kľúčových slov na stránke je bežná vec. Ale ak ich tam je príliš veľa, alebo stránka obsahuje odstavce plné kľúčových slov, nie je to užitočné pre Váš rating. Google Vás zaradí na grey list a Vaša pozícia klesá.

Kľúčové slová treba zaraďovať zmysluplne do textu, aby boli čitateľné pre Vašich zákazníkov ako aj pre google robota.

Sociálne siete Vás dostanú vyššie

Ďalším chybným názorom je, že nie je nutné propagovať svoju firmu na sociálnych sieťach. Ak chcete svoju stránku držať dlhodobo na vyšších pozíciách, rozvíjajte svoje publikum aj na sociálnych sieťach.

Podporujte svoju značku na sociálnych sieťach a nielenže sa zviditeľníte, ale získate aj spätnú väzbu od zákazníkov.

SEO si môžete spraviť aj sami, ale ak chcete skutočne uspieť a objavovať sa na prvých stránkach v Google tak kontaktujte nás a my Vás tam naozaj dostaneme.

Páči sa vám článok?

Potrebujete riešenie na mieru?
Kontaktujte nás!

Vladimír Donič hlavný konzultant

+421 948 368 636

vladimir.donic@vibration.sk

Alebo vyplňte krátky formulár

Zadať dopyt