Ako sa starať o eshop na sociálnych sieťach?

Aby zákazník nakúpil vo Vašom eshope, musí o Vás vedieť. A čo je lepšie na šírenie informácii ako sociálne siete? Integrujte sociálne siete do Vášho eshopu na úvodnú stránku, do detailu produktu, k článkom, atď. Môžete si byť istý, že spokojní zákazníci povedia o Vás a Vašom tovare svojim priateľom.

Prečo si vytvoriť firemný profil na sociálnych sieťach?

socialne sieteRegistrácia na sociálnych sieťach je v dnešnej dobe nutnosť. Sú to platformy ako stvorené pre Vašu propagáciu. Ich jadro tvorí komunikácia a vzťahy medzi ľuďmi a Vy tam môžete budovať vzťahy so svojimi zákazníkmi. Okrem toho sledujete konkurenciu, viete čo sa deje a na ich ponuky môžete včas zareagovať.

Zväčšite si publikum na sociálnych sieťach

Aby ste vytvorili slušnú užívateľskú základňu, a aby Vás ľudia chceli odoberať musíte nahodiť kvalitný obsah. Zdieľať môžete nielen správy, ale aj články, fotky, videá, informovať zákazníkov o svojich akciách, zapojiť ich do súťaže atď. Zaujímavým obsahom podporíte virálne šírenie informácii o Vašom tovare.

Na sociálnych sieťach nemlčte

To, či ste na sociálnej sieti úspešný Vám ukáže spätná väzba od zákazníkov. Podporujte komunikáciu na Vašej stránke. Buďte v neustálom kontakte s fanušikmi. Snažte sa vždy včas odpovedať na komentáre, moderujte diskusiu vľúdne a ukážte im, že Vám na nich záleží.

Dajte si pozor na negatívne komentáre. To neznamená, že ich máte mazať. Práve naopak! Problém vysvetlite tak, aby ste sa s klientom nehádali. Presuňte komunikáciu do súkromných správ, či na email. Dôveru na sociálnych sieťach môžete získať rýchlo a rovnako rýchlo ju môžete aj stratiť.

Šírte informácie o Vás systematicky

Takýmto šírením môžeme označiť platené reklamy na Facebooku. Platená propagácia podporí Vašu stránku na Facebooku. Investícia nie je vysoká a určite sa oplatí.  Sami si reklamu vytvoríte a zacielite na skupinu ľudí, pre ktorých bude určená. Platby si regulujete tiež sami nastavením denného rozpočtu. Platiť budete iba za kliknutia.

Sociálne siete, ktoré sa oplatí využívať

Facebook

Facebook je najrozšírenejšia sieť a preto by ste na ňom mali svoju firmu propagovať. Môžete osloviť obrovské množstvo ľudí naraz. Pravidelná správa facebook page je základom úspechu.

Twitter

Táto sociálna sieť u nás ešte nie je rozvinutá v takej miere ako vo svete, ale to sa môže každú chvíľu zmeniť. Správy sa na twitteri šíria bleskurýchle, a tak isto rýchlo sa dostanú aj k Vašim potenciálnym zákazníkom. Váš Twitter profil prepojte priamo s eshopom.

Youtube

Ak tvoríte videá, alebo chcete svoju firmu prezentovať týmto spôsobom vytvorte si profil na youtube. Videá potom môžete ľahko zdieľať na aj sociálnych sieťach.

Pinterest

Fotky produktov môžete zdieľať cez Pinterest. Ľudia si radi pozerajú pekné obrázky, tak im ukážte tie Vaše.

Instagram

Pomocou mobilných telefónov môžete zdieľať obrázky, ktoré sa tam dajú pekne upraviť. Zapojte aj instagram do Vášho marketingu.

Nestačí si stránku či profil na sociálnej sieti iba založiť, treba sa o neho pravidelne starať. Ak na to nemáte Vy, my Vám marketing zabezpečíme. Kontaktujte nás.

Páči sa vám článok?

Potrebujete riešenie na mieru?
Kontaktujte nás!

Vladimír Donič hlavný konzultant

+421 948 368 636

vladimir.donic@vibration.sk

Alebo vyplňte krátky formulár

Zadať dopyt