7 užitočných WordPress pluginov pre integráciu Google features

Hľadáte spôsob, ako nakopnúť webové stránky? Pozrite si nasledujúce free WordPress pluginy pre integráciu Google služieb.

Google ponúka širokú škálu nástrojov pre spoločnosti aj jednotlivcov. Metriky webových stránok, interaktívne mapy, kalendáre, reklama, recenzie a ďalšie. Teraz môžete integrovať tieto Google features na web.

1. Google XML Sitemaps

Súbor sitemap obsahuje zoznam všetkých stránok na webe. Používajú ho roboty vyhľadávačov na indexovanie webových stránok. Google XML Sitemaps vytvorí súbor Sitemap tak, aby jednotlivé stránky mohli byť rýchlejšie indexované vyhľadávačmi.

Po každej zmene plugin automaticky vytvorí a odošle váš nový súbor Sitemap do veľkých vyhľadávačov (Google, Yahoo! a Bing).

Existuje veľa možností, ako nakonfigurovať sitemap, napríklad možnosť zmeniť ranking každého zápisu, takže vyhľadávače môžu ako prvé prezentovať vo výsledkoch vyhľadávania stránky, ktoré vy považujete za najdôležitejšie.

xml sitemap

2. Google Analytics Dashboard pre WordPress

Chcete vedieť, koľko ľudí navštívilo vaše webové stránky? Ako dlho zostali? Ktoré stránky navštívili a na čo klikli? Plugin Google Analytics Dashboard pre WordPress monitoruje činnosť na stránke.

Umožní Vám pridať Google Analytics priamo na dashboard obrazovku. Je to skutočne užitočný nástroj pre sledovanie metrík a zároveň šetrenie času.

GA dashboard pre wordpress

3. Plugin Uploadcare

Uploadcare plugin spája Google Drive a WordPress. Umožňuje nahrať obrázky, na stránky a do článkov, nielen z Google Drive ,ale aj z faceboku, Instagramu, Flickr, VK, Dropboxu aj z Evernote. Integrovaný je nástroj na orezávanie obrázkov, takže si ich môžete upraviť pred použitím.

uploadcare

4. Google Calendar Events

Google Kalendár je kľúčovým nástrojom vo firmách a to vďaka tomu, že umožuje prístup odkiaľkoľvek a zdieľanie s kýmkoľvek.

S pluginom Google Calendar Events môžete zobraziť celý kalendár ako WordPress článok či stránku, alebo ako widget.

google calendar widget

5. Google Maps Pluginy

Google Maps Builder, Stellar Places, Basic Google Maps Placemarks umožňujú pridať upravené google mapy na vašu stránku. Tieto tri pluginy robia v podstate to isté, tak je na vás, aby ste ich vyskúšali a zistili, ktorý sa vám páči najviac.

Cez pluginy môžete pridať vlastnú značku do Google Maps. Je to užitočná funkcia ak chcete zobraziť na mape vaše priestory.

Pozrite si screenshot z Maps Builder plugin:

google maps builder

6. Google Fonts For WordPress

Google Fonts sú on-line fonty, ktoré môžete použiť zadarmo na svojich webových stránkach. Plugin Google Fonts pre WordPress vám umožní pridať a použiť niektorý z 600+ Google fontov na vašich webových stránkach.

google font

7. Google Captcha (reCAPTCHA)

Proti spamu na stránkach môžete použiť plugin Google Captcha (reCaptcha). Captcha môžete pridať na prihlasovaciu stránku, do komentov aj kontaktných formulárov.

captcha

Zdroj: smallbiztrend.com, wordpress.org

Páči sa vám článok?

Potrebujete riešenie na mieru?
Kontaktujte nás!

Vladimír Donič hlavný konzultant

+421 948 368 636

vladimir.donic@vibration.sk

Alebo vyplňte krátky formulár

Zadať dopyt